Drobečková navigace

Úvod > Tepelná čerpadla > Tepelná čerpadla země - voda

Tepelná čerpadla země - voda

Tepelná čerpadla země – voda využívají jako zdroj tepla půdu. Jsou ideálním řešením pro rodinné domy se zahradou nebo areály s dostatkem venkovního prostoru. Díky stabilnímu a vysokému topnému faktoru po celou sezónu máte nejefektivnější a nejúspornější systém získávání tepla pro topení, ohřev vody nebo i vytápění bazénu.

Jak funguje tepelné čerpadlo země – voda?

Rozlišujeme dva druhy čerpadel. S plošným kolektorem nebo s hloubkovými vrty. U čerpadla s plošným kolektorem jsou pod povrchem zahrady uloženy plastové hadice naplněné nemrznoucí směsí, která přenáší teplo mezi zemí a tepelným čerpadlem. Jedná se o uzavřený okruh, ve kterém je teplo předáváno do cirkulující nemrznoucí ekologické směsi. Tam, kde není možné provést uložení kolektorů, provedeme vrt (vrty) do hloubky 40 až 150 metrů.

Jaké jsou výhody topení země – voda?

  • O 30 % nižší spotřeba energie než u čerpadla vzduch – voda
  • Nejefektivnější typ tepelného čerpadla
  • Nízké provozní náklady a velmi tichý chod
  • V létě dokáže i chladit

Jaké jsou nevýhody topení země – voda?

  • V místě podzemních kolektorů nelze umístit bazén nebo stavět
  • Vyšší pořizovací náklady při nutnosti provádět vrty

Stavební povolení vrtů a veškerou administrativu zařídíme

realizaci tepelného čerpadla, které získává teplo z půdy, potřebujete stavební povolení. Podle současné legislativy se totiž jedná o vodní dílo. Veškerou administrativu a komunikaci s úřady zajistíme. Chcete se dozvědět více informací o tomto nejefektivnějším typu vytápění domácnosti? Kontaktujte nás.