Drobečková navigace

Úvod > Topné systémy

Topné systémy

Topný systém nastavíme od A do Z 

Bez správně navrženého topného systému i sebelepší tepelné čerpadlo nebude fungovat efektivně. V ideálním případě doporučujeme topný systém připravit hned od samého začátku při stavbě nového domu. Naše firma provádí realizace podlahového vytápění a montáž radiátorů včetně odborného poradenství.

Jak postupujeme při návrhu topného systému?

  • Vypočítáme tepelné ztráty objektu
  • Posoudíme stávající topný systém 
  • Vyhodnotíme jeho použití s tepelným čerpadlem
  • Připravíme kompletní rozpočet a finální návrh

Podlahové vytápění do každé domácnosti

Podlahové topení je bezpochyby nejoptimálnějším řešením pro tepelná čerpadla. Funguje totiž jako akumulátor tepla a výrazně snižuje četnost spínání čerpadla. Tím prodlužuje životnost kompresoru. Výhodou je také nízká teplota vody a vysoký topný faktor tepelného čerpadla.

Kombinujte podlahové vytápění s radiátory

Topný systém dokážeme efektivně nastavit s tepelným čerpadlem i ve starších domech s radiátory. Tím jsou sice tito zájemci ochuzeni o nesporné výhody podlahového topení, ale i s vyšší teplotou topné vody pro radiátory má tepelné čerpadlo velmi dobrou účinnost, oproti standardním zdrojům tepla. Nejčastějším řešením při našich realizací bývá kombinace obou systémů. Máte v patře radiátory a uvažujete o podlahovém topení s tepelným čerpadlem v přízemí? Napište nám.

Tato stránka nemá žádné podstránky.